Přejít na hlavní navigaci

Kurz Na charakteru záleží

Pojďme společně začít více učit ze srdce. Zveme Vás na víkendový kurz Na charakteru záleží.


V Centru rozvoji charakteru jsme přesvědčeni, že na charakteru učitelů a lektorů záleží. Chceme poukázat na skutečnost, že učitelé a lektoři svým žákům nepředávají jen znalosti a vědomosti, ale že na ně působí svými postoji, hodnotami, svou osobností jako celkem. Jsou pro děti vzorem, jsou vychovateli, a mají na děti zásadní vliv. Proto jsme ve spolupráci s dalšími odborníky vytvořili víkendový kurz "Na charakteru záleží", na který Vás tímto srdečně zveme.
 

Kdo Vás kurzem provede a na co se můžete těšit?


prof. PhDr. Jan Hábl, Ph.D.
Jan Hábl je pedagog a komeniolog, který v současné době působí na Univerzitě Hradec Králové a je také zakladatelem našeho Centra rozvoje charakteru.
 Pro studenty i pro veřejnost přednáší v oborech na rozhraní antropologie, etiky, historie a filozofie výchovy a vzdělávání. Na kurzu vás provede tématem "Na charakteru záleží" a budete s ním hledat odpovědi na otázky: Proč na charakteru záleží? Co je vlastně dobrý charakter? Je dobro učitelné? Jak vychovat dobrý charakter?

 


Mgr. Michal Klapal
Michal Klapal je 
etoped a terapeut orientovaný na lidské vztahy a behaviorální patologii. Ve své práci využívá znalosti z oborů pedagogiky, psychologie a etiky. V kurzu se pod jeho vedením potkáte sami se sebou - jako s člověkem, jako s pedagogem/lektorem. Dotknete se otázek: Kdo jsem? Kdo chci být? Kdo bych měl být? a zaměříte se
 na osobnostní rozvoj a rozvoj komunikačních dovedností, které tvoří důležitý předpoklad charakterové výchovy.
 


Mgr. Barbara Pospíšilová

Bára Pospíšilová je lektorka, mentorka, skvělá didaktička a metodička, která se zabývá třídním managementem. Společně s Bárou se vydáte na cestu, na které "potkáváte druhé" a podíváte se na svou třídu jako na "posilovnu" charakteru. Také se dozvíte, jak vytvořit třídní klima, které je příznivé pro rozvoj charakteru.
 


Mgr. Vladimír Fišera, Ph.D.
Vladimír Fišera je podnikatel a učitel a zabývá 
se kritickým myšlením, teoretickou a aplikovanou etikou. V kurzu spolu s ním budete myslet kriticky. Dozvíte se, co je to vlastně kritické myšlení, proč je důležité a proč je těžké si ho osvojit, a hlavně někoho naučit. A také si řeknete, jak souvisí kritické myšlení s charakterem.

 

Co si z kurzu odnesete?

  1. Základní cíle, principy a metody charakterové výchovy.
  2. Sebereflexi jako přirozenou součást vaší práce.
  3. Návod, jak pracovat s nejistotou vycházející z nedokonalosti člověka jako takového.
  4. Techniky třídního managementu napomáhajícího k utváření klimatu vhodného pro pozitivní kultivaci charakteru.
  5. Souvislosti kultivace kritického myšlení a charakteru a práci s metodou PHD - postoj, hodnocení, dialog.
     

Pro koho je kurz určen?
Pro pedagogy v praxi, studenty pedagogiky, lektory, ale též všechny vychovatele a rodiče, kterým na charakteru svých dětí záleží.

 

Kdy a kde se setkáme?
Kurz proběhne od pátku 25.11.2022 od 17:00 hodin do neděle 27.11.2022 do 13:00 hodin v klášteře v Broumově v opatských freskových sálech.

 

Jaká je časová dotace kurzu?
16 hodin
 

Jaká je kapacita kurzu?
Kurz je určen pro maximálně 25 účastníků.
 

Jaká je cena a co vše je v ní zahrnuto?
Cena na osobu činí 2 500,- Kč a je v ní zahrnuto ubytování na celý víkend přímo v klášteře, celodenní strava a všechny materiály.
 

Zaujal Vás kurz a chtěli byste se zúčastnit? Pak napište na e-mail alena.horynova@cerc.cz a nebo rovnou vyplňte tento formulář.
 

Pojďte se společně s námi naučit, jak ze školy udělat "dílnu lidskosti".
 

Chcete dát vědět o kurzu svým známým nebo kolegům a rádi byste jim zaslali pozvánku? Stáhnout si ji můžete přímo ZDE.
 

Těšíme se na Vás!
 

Za tým lektorů Centra rozvoje charakteru
Alena Horynová, koordinátorka